47.4k views
1 vote
16oz to $4.88 unit rate

1 Answer

4 votes

divide 4.88 by 16 to get unit rate

4.88/16 = 0.305 per ounce

User Nicolas Nobelis
by
7.8k points

Related questions

asked Dec 2, 2018 205k views
Abjennings asked Dec 2, 2018
by Abjennings
7.6k points
2 answers
2 votes
205k views
1 answer
1 vote
50.2k views