4.3k views
4 votes
Four pounds of apples cost $1.96.

User Nkukhar
by
8.3k points

1 Answer

6 votes
Four pounds of apples cost $1.96
so each pound cost: $1.96 / 4 = $0.49 or 49 cents

hope it helps
User TwistedBlizzard
by
7.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.