Answer: 0.35
Explanation:
Given: P(pesto) = 0.42, P(alfredo) = 0.86, and P(pesto or alfredo) = 0.93.
We know that for events A and B,
Therefore, for the given situation, we have
7.8m questions
10.5m answers