108k views
2 votes
What is $56 over 8lbs=

User Molok
by
6.5k points

1 Answer

3 votes
$56/8 lbs= $7 per pound

I'm assuming you're trying to find a unit rate of some sort?

Final answer: $7 per pound
User Shaz
by
6.6k points