menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A grocery store sells chili peppers at 2.04 for a dozen. at this rate what's the cost per pepper
asked
Oct 18, 2018
64.4k
views
5
votes
A grocery store sells chili peppers at 2.04 for a dozen. at this rate what's the cost per pepper
Mathematics
high-school
Neeraj Kumar
asked
by
Neeraj Kumar
8.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
Answer: 2.04/12=
$0.17
Blandish
answered
Oct 20, 2018
by
Blandish
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
2
votes
Dozen=12
2.04/12= 0.17
0.17 cents
Hope this helps!
Nicholas Clinton
answered
Oct 24, 2018
by
Nicholas Clinton
8.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Feb 25, 2017
100k
views
A grocery store sells chili peppers at $2.04 for a dozen. At this rate, what's the cost per pepper? A. $0.17 B. $1.70 C. $0.07 D. $1.07
Wolen
asked
Feb 25, 2017
by
Wolen
9.5k
points
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
100k
views
asked
Feb 24, 2017
42.7k
views
A grocery store sells chili peppers at $2.04 for a dozen. At this rate, what's the cost per pepper?
Libelle
asked
Feb 24, 2017
by
Libelle
7.7k
points
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
42.7k
views
asked
Aug 10, 2018
209k
views
3. A grocery store sells chili peppers at $2.04 for a dozen. At this rate, what's the cost per pepper?
Rfusca
asked
Aug 10, 2018
by
Rfusca
8.2k
points
Mathematics
high-school
2
answers
4
votes
209k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org