90.3k views
5 votes
A box of 21 holiday cards sells for $3.99. What is the unit price per card?

User Terry
by
7.8k points

2 Answers

3 votes
It would be .19 Each card.
User Mr Alpha
by
8.3k points
1 vote
The unit price is about $0.19 per card.
User Rombez
by
7.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories