16.2k views
5 votes
What is the unit price for a 12 ounce jar of peanut butter for $3.60

What is the unit price for a 12 ounce jar of peanut butter for $3.60-example-1
User Erogol
by
8.4k points

1 Answer

4 votes
The unit price for a 12 ounce jar of peanut butter for $3.60 is $0.30/oz
User Avinashbot
by
7.5k points