menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
$7.69 for 5 pounds unit rate
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
$7.69 for 5 pounds unit rate
asked
Dec 25, 2018
87.0k
views
5
votes
$7.69 for 5 pounds unit rate
Mathematics
middle-school
Migz
asked
by
Migz
8.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
$1.592 is the answer to the question.. I've worked with these before, still am
:D
7.69 divided by 5
Edmund Tay
answered
Dec 26, 2018
by
Edmund Tay
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
The unit rate is $1.592 exactly
Dmitry Seleznev
answered
Dec 29, 2018
by
Dmitry Seleznev
8.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org