menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
You pay $4.50 for 9 bagels. What is the unit price ?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
You pay $4.50 for 9 bagels. What is the unit price ?
asked
Apr 22, 2018
128k
views
4
votes
You pay $4.50 for 9 bagels. What is the unit price ?
Mathematics
middle-school
Mujtaba Fadhil
asked
by
Mujtaba Fadhil
7.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
4.50 divided by 9 = 50 cents
Uniqrish
answered
Apr 29, 2018
by
Uniqrish
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org