107k views
2 votes
Three ounces of cinnamon cost 2.40 if there are 16 ounces in 1 pound how much does cinnamon cost per pound

User EricS
by
8.0k points

1 Answer

5 votes
The cinnamon would cost $12.80 per pound.
User Vkt
by
8.0k points

No related questions found