menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Tasty Donut Shack charges $4.00 for 6 donuts. At this rate, what is the charge for 4 dozen donuts? A) $24 B) $30 C) $32 D) $40
asked
Mar 18, 2018
190k
views
5
votes
Tasty Donut Shack charges $4.00 for 6 donuts. At this rate, what is the charge for 4 dozen donuts?
A) $24
B) $30
C) $32
D) $40
Mathematics
middle-school
Justina Chen
asked
by
Justina Chen
8.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
Answer:
the answer is c 32
Explanation:
Dspyz
answered
Mar 19, 2018
by
Dspyz
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
2
votes
I believe the answer is C, $32.
Hope this can help.
If you want to know how I got the answer, please reply and I will explain.
Gandarez
answered
Mar 25, 2018
by
Gandarez
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Oct 15, 2018
102k
views
Tasty Donut Shack charges $4.00 for 6 donuts. At this rate, what is the charge for 4 dozen donuts?
EvanGWatkins
asked
Oct 15, 2018
by
EvanGWatkins
7.9k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
3
votes
102k
views
asked
May 24, 2021
224k
views
Your apartment is at (0, 0) on a coordinate plane. You want to go to Chicken Shack (CS) and get some tasty chicken tenders, with buffalo sauce, curly fries, ranch and a Diet Pepsi. Chicken Shack's (CS)
DaneSoul
asked
May 24, 2021
by
DaneSoul
7.8k
points
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
224k
views
asked
Sep 19, 2021
117k
views
A dozen donuts cost $24. How much does one donut cost?
Sreedhar Danturthi
asked
Sep 19, 2021
by
Sreedhar Danturthi
8.8k
points
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
117k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org