menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
26 gallons of gas cost $80.08. What is the unit rate for 1 gallon of gas?
asked
Apr 23, 2018
174k
views
4
votes
26 gallons of gas cost $80.08. What is the unit rate for 1 gallon of gas?
Mathematics
middle-school
Kishore Kumar
asked
by
Kishore Kumar
7.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
The answer is $3.08.
Mark Evans
answered
Apr 25, 2018
by
Mark Evans
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
5
votes
The answer is $3.08 for 1 gallon of gas
Santiago Bendavid
answered
Apr 28, 2018
by
Santiago Bendavid
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.1m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org