Answer: The volume of liquid is 0.382 L
Step-by-step explanation:
Density of a substance is defined as the ratio of its mass and volume. The equation used to determine density follows:

We are given:
Density of liquid = 0.84 g/mL
Mass of liquid = 321 g
Putting values in above equation, we get:

Converting this into liters, we use the conversion factor:
1 L = 1000 mL
So,

Hence, the volume of liquid is 0.382 L