118k views
0 votes
6 pounds of sausage cost $88.32. What is the price per ounce?
Plz help me I need help

User Tjboswell
by
8.6k points

1 Answer

5 votes
14.72
is the answer all you had to do was divide
User Davidriod
by
8.1k points

No related questions found