menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A 2-yard piece of copper wire costs $69.48. What is the price per foot?
asked
Jun 26, 2018
134k
views
2
votes
A 2-yard piece of copper wire costs $69.48. What is the price per foot?
Mathematics
middle-school
Miyagawa
asked
by
Miyagawa
7.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
susan's grandpa was fibbing again your grandma and i together we are over 150 years old if her grandpa is 17 and her grandma is 68 what is the real sum of their ages
Aeupinhere
answered
Jun 28, 2018
by
Aeupinhere
8.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
$69.48/6=11.58
3 feet in a yard
Orel Eraki
answered
Jul 2, 2018
by
Orel Eraki
7.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org