134k views
2 votes
A 2-yard piece of copper wire costs $69.48. What is the price per foot?

User Miyagawa
by
7.4k points

2 Answers

2 votes
susan's grandpa was fibbing again your grandma and i together we are over 150 years old if her grandpa is 17 and her grandma is 68 what is the real sum of their ages
User Aeupinhere
by
8.8k points
3 votes
$69.48/6=11.58
3 feet in a yard
User Orel Eraki
by
7.8k points

No related questions found