39.9k views
3 votes
Helppppp Me Please!!!

Helppppp Me Please!!!-example-1
User Nisk
by
8.1k points

1 Answer

6 votes
The answer is $1.70. You have to find the unit rate of each fruit so you just divide the cost by the number of fruits for that cost. Then, you multiply each amount by two and add them together.
User Ariella
by
8.7k points

No related questions found