50.8k views
1 vote
An office supply store advertises 6 pens for $9.30. How much would each pen cost at this rate

User Mers
by
7.8k points

2 Answers

4 votes
$1.55

Just divide 6 from $9.30.
User Wnajar
by
8.3k points
3 votes
yes its 1.55 just divide bro 
User Sampath Janardhan
by
8.5k points

No related questions found