174k views
3 votes
ASAP easy for anyone part 3

ASAP easy for anyone part 3-example-1

1 Answer

4 votes
1. D. I say D because there is a $5 entrance fee, which means you only have to pay it one and you pay per hour. If you multiply the 3 by each hour and add 5, you get c.

2. There are 16 ounces in a pound. 28 x 16 = 448. The answer is D. 448.
User Juan Camacho
by
8.5k points

No related questions found