92.3k views
2 votes
What is the answer? I can't figure it out it's to hard.

What is the answer? I can't figure it out it's to hard.-example-1
User Verhie
by
7.1k points

2 Answers

4 votes
Bright Wash, I did the same test.

User Runako
by
8.0k points
4 votes
Just divide price by number of ounces for each. The smallest answer is the one that costs the least per ounce.
User Zelko
by
7.0k points