menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
If you buy 5 apples for $4.50, what is the unit price?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
If you buy 5 apples for $4.50, what is the unit price?
asked
Feb 3, 2018
234k
views
2
votes
If you buy 5 apples for $4.50, what is the unit price?
Mathematics
middle-school
Pharkasbence
asked
by
Pharkasbence
8.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
1
vote
The unit price is 0.9
AndrewHarvey
answered
Feb 6, 2018
by
AndrewHarvey
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
5
votes
the unit price would be $
0.9
HimanshuIIITian
answered
Feb 7, 2018
by
HimanshuIIITian
8.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org