213k views
5 votes
The school store sold five pencils for eleven dollars. determine the cost per pencil

2 Answers

2 votes

Answer:

2.20

Explanation:

User Techniquab
by
7.9k points
5 votes

11/5 = $2.2 per pencil at the school store.

User Avanche
by
7.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.