88.0k views
18 votes
PLZ HELP PLZ HELP PLZ HELP PLZ HELP

PLZ HELP PLZ HELP PLZ HELP PLZ HELP-example-1

1 Answer

13 votes
Store B would have the best deal
Each lightbulb for store A would be $3.74
Each lightbulb for store B would be $3.07
Each lightbulb for store C would be $3.58

To find the answer, you divide the price and the amount of lightbulbs in each pack to get the price per lightbulb.
User Derek Halden
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories