104k views
2 votes
18 oz. of peanut butter is $2.79. What is the price per pound? Use 16 ounces = 1 pound.

1 Answer

3 votes
$3.13  if you need more help message me.
User Rabra
by
8.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.