70.8k views
2 votes
If each iTunes song costs 0.99 and wade be thought 24 songs .how many was total costs

User Mhum
by
8.1k points

2 Answers

5 votes
If each song costs 0.99, and someone wants to buy 24 songs, multiply 0.99 and 24.

0.99 X 24 = 23.76

So, the total would be $23.76

I hope this helps! :)
User Valerij Dobler
by
8.0k points
5 votes
24x .99 which equals $23.76

Hope this helps!
User Biswa
by
8.4k points

Related questions

2 answers
5 votes
87.1k views
2 answers
2 votes
132k views
2 answers
2 votes
39.3k views