20.2k views
0 votes
Please Help!!!! I really need help plz hurry

Please Help!!!! I really need help plz hurry-example-1
User Joojaa
by
8.4k points

1 Answer

1 vote
To find the answer, you divide the price by the amount of pencils. This should lead you to have individual Brand A pencils at $0.15 and individual Brand B pencils at $0.12, making Brand B the better buy.
User Sktan
by
7.4k points

No related questions found