menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Please Help!!!! I really need help plz hurry
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Please Help!!!! I really need help plz hurry
asked
May 6, 2018
20.2k
views
0
votes
Please Help!!!! I really need help plz hurry
Mathematics
middle-school
Joojaa
asked
by
Joojaa
8.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
To find the answer, you divide the price by the amount of pencils. This should lead you to have individual Brand A pencils at $0.15 and individual Brand B pencils at $0.12, making Brand B the better buy.
Sktan
answered
May 13, 2018
by
Sktan
7.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org