55.0k views
25 votes
POSSIBLE POINTS: 1

Your friend paid $22.75 for 7 ice cream cones. Which is the unit cost per ice cream cone?

User Ankostis
by
8.5k points

1 Answer

5 votes

Answer:

$3.25 per cone

Explanation:

$22.75/7 =3.25

User Proninyaroslav
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories