179k views
0 votes
An 18 ounce jar of peanut butter costs $4.72. How much does it cost per ounce?

1 Answer

4 votes
4.72 divided by 18= 0.26/// It costs 26 cents per ounce.
User Ozzieisaacs
by
8.2k points

No related questions found