9.3k views
1 vote
The cost of 2 bottles of jam is $5.96. What is the cost of each bottle of jam?

User Dannemp
by
7.6k points

2 Answers

7 votes

Answer:

its 2.98 i took the flvs text and i got right

Explanation:

User Huguenot
by
7.6k points
0 votes
1 bottle is $2.98. Just do $5.96 divide by 2 to get the answer
User John Landahl
by
8.4k points

No related questions found