93.1k views
1 vote
Whatttt?????!!!!!!!????!!!

Whatttt?????!!!!!!!????!!!-example-1
User Solvek
by
7.8k points

1 Answer

3 votes
2.97/3 = 0.99 per lb
PS: A Tomatoes is a fruit- 11.96/4= 2.99 per lb (expensive !)
9.75/3 = 3.75 per lb
7.50/2= 3.75 per lb ...

Just divide the cost by the pounds... that's all

User Rimraf
by
8.0k points