93.1k views
1 vote
Whatttt?????!!!!!!!????!!!

Whatttt?????!!!!!!!????!!!-example-1
User Solvek
by
8.5k points

1 Answer

3 votes
2.97/3 = 0.99 per lb
PS: A Tomatoes is a fruit- 11.96/4= 2.99 per lb (expensive !)
9.75/3 = 3.75 per lb
7.50/2= 3.75 per lb ...

Just divide the cost by the pounds... that's all

User Rimraf
by
8.5k points

Related questions

asked Aug 18, 2021 216k views
Ichbinallen asked Aug 18, 2021
by Ichbinallen
7.6k points
1 answer
4 votes
216k views
asked Nov 9, 2022 152k views
Abhilash Thomas asked Nov 9, 2022
by Abhilash Thomas
8.8k points
2 answers
1 vote
152k views
asked Mar 20, 2022 52.0k views
Roberto Aureli asked Mar 20, 2022
by Roberto Aureli
8.5k points
2 answers
5 votes
52.0k views