menu
Qammunity
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
What is the unit rate of 6 ounce jar of jalapeños that costs $2.34?please this is due tomorrow I need help and show the work please
asked
May 10, 2018
181k
views
1
vote
What is the unit rate of 6 ounce jar of jalapeños that costs $2.34?please this is due tomorrow I need help and show the work please
Mathematics
middle-school
Narendran
asked
by
Narendran
8.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
Just divide. 2.34 by 6. The answer is .39
Anemyte
answered
May 16, 2018
by
Anemyte
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jul 10, 2020
132k
views
Find the unit rate. A 6oz jar of jalapeños cost $2.34
Sanket Kheni
asked
Jul 10, 2020
by
Sanket Kheni
8.5k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
5
votes
132k
views
asked
Nov 12, 2022
80.1k
views
if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))
Jason Kresowaty
asked
Nov 12, 2022
by
Jason Kresowaty
8.1k
points
Mathematics
high-school
2
answers
2
votes
80.1k
views
asked
Dec 27, 2022
138k
views
If one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?
Marek Jelen
asked
Dec 27, 2022
by
Marek Jelen
7.8k
points
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
138k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity