138k views
1 vote
Find both unit rates.

$96.88 for 8 pizzas

A.
$12.11/pizza and about 0.08 pizza/dollar

B.
12.11 pizza/dollar and about $0.08/pizza

C.
$96.88/pizza and about 8 pizza/dollar

D.
8 pizza/dollar and about $96.88/pizza

User Marckassay
by
7.2k points

2 Answers

1 vote

Answer:

b

Explanation:

User Ryoji Kuwae Neto
by
7.3k points
0 votes
So I know that it is Definitely B
User Telos
by
7.2k points