Answer:
$209 approx
Explanation:
Step one:
given data
The sales tax is 4.512%
The price for the Atari is $200
Step two:
let us find the amount of the tax
= 4.512/100*200
=0.04512*200
=$9.024
Then total will be
Total= 200+9.024
Total=$209 approx
7.8m questions
10.5m answers