35.8k views
4 votes
A pack of 12 sodas costs $5.04. What is the unit rate in dollars per soda?

User Shonna
by
8.7k points

2 Answers

4 votes
$5.04 / 12 = 0.42 cents per soda
User Asik
by
8.5k points
4 votes
5.04/12 =.42 $0.42 per soda
User Kieranroneill
by
8.2k points

No related questions found