50.3k views
5 votes
Which is the better deal: 10 pounds of hamburger for 4.99 or 5 pounds for $2.69

1 Answer

6 votes
The 10 because it is cheaper for 1 pound
User Ilkin
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories