Answer:
Local eats - i took the test already :D
Explanation:
Food Queen -
3.60 / 6 = $0.60 per pound
Grocery smart -
1/4 x 2/1 = 2/4 /4 top and bottom = $0.50 per pound
Fresh Farm -
3.00/4 /4 top and bottom = $0.75 per pound\
Local eats -
$0.49 per pound
0.49 is the lowest deal between the four stores
hope this helped! :) <3