6.2k views
4 votes
You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the price for regular apples. What is the unit rate for each type of apples?

User Elton
by
5.9k points

1 Answer

3 votes
the graph? do you have it?

User Hinton
by
5.9k points