76.8k views
1 vote
PLEASE HELP!!!!!!

Which of the following is the best buy? a.16 oz bag of rice for $2.42 b.12 oz box of rice for $1.93 c. 6 oz box of rice for $0.90 d. 9 oz box of rice $1.25

User Del Brown
by
5.8k points

2 Answers

4 votes
16oz. for $2.42.
Last longer for less!


User George Kourtis
by
6.0k points
5 votes
A.16 oz bag of rice for 2.42

User Vitule
by
6.4k points