76.9k views
1 vote
PLEASE HELP!!!!!!

Which of the following is the best buy? a.16 oz bag of rice for $2.42 b.12 oz box of rice for $1.93 c. 6 oz box of rice for $0.90 d. 9 oz box of rice $1.25

User Del Brown
by
8.0k points

2 Answers

4 votes
16oz. for $2.42.
Last longer for less!


User George Kourtis
by
8.5k points
5 votes
A.16 oz bag of rice for 2.42

User Vitule
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.