51.3k views
2 votes
Pedro 7.5 gallons of gasoline 28.49 how much does each bottle of gasoline cost

User Vadiklk
by
7.8k points

2 Answers

1 vote
28.49 divided by 7.5 = 3.798   your teacher may want that rounded to 3.8
User DomeWTF
by
7.5k points
1 vote
28.49/7.5= 3.80 per bottle of gasoline
User Lawinslow
by
8.2k points

No related questions found