51.3k views
2 votes
Pedro 7.5 gallons of gasoline 28.49 how much does each bottle of gasoline cost

User Vadiklk
by
7.8k points

2 Answers

1 vote
28.49 divided by 7.5 = 3.798   your teacher may want that rounded to 3.8
User DomeWTF
by
7.5k points
1 vote
28.49/7.5= 3.80 per bottle of gasoline
User Lawinslow
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories