menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Michelle bought five packs of crayons for 13.75. what is the cost of a pack ,in dollars, if all the packs cost the same
asked
Oct 4, 2022
67.2k
views
15
votes
Michelle bought five packs of crayons for 13.75. what is the cost of a pack ,in dollars, if all the packs cost the same
Mathematics
high-school
John R Perry
asked
by
John R Perry
7.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
Answer:
2.75
Explanation:
Divide 13.75 by five.
Sheldon Neilson
answered
Oct 9, 2022
by
Sheldon Neilson
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Sep 2, 2024
71.7k
views
6) Michelle bought four packs of crayons for $18.12. What is the cost of each pack of crayons, in dollars, if all packs cost the same?
MortalViews
asked
Sep 2, 2024
by
MortalViews
7.6k
points
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
71.7k
views
asked
Mar 22, 2021
200k
views
Michelle bought five packs of crayons for $13.75. What is the cost of a pack of crayons, in dollars, if all the packs cost the same?
Gustavo Berned
asked
Mar 22, 2021
by
Gustavo Berned
8.1k
points
Mathematics
college
1
answer
0
votes
200k
views
asked
May 11, 2022
97.1k
views
Michelle bought 5 packs of crayons for 13.75. What is the cost of a pack of crayons in dollars if all the pack cost the same?
Ed Ball
asked
May 11, 2022
by
Ed Ball
8.1k
points
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
97.1k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org