96.8k views
3 votes
A 7-meter roll of red ribbon costs $2.52. What is the unit price

User Jviaches
by
8.6k points

2 Answers

5 votes

Answer:

$0.36

Explanation:

2.52/7 = 0.36

Ace C.a.r.l.o.s.

Laroi

User Arpad Bajzath
by
8.0k points
5 votes

Answer:

0.36

Explanation:

thirty six cents is the unit price

User Kiel
by
8.4k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories