4.4k views
2 votes
Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar?

A) $.30
B) $.35
C) $.45
D) $1.35

1 Answer

2 votes
The correct answer is..... B 
User JCricket
by
7.7k points