48.4k views
7 votes
Which is the better buy? Option A costs 5.00 for 10 pieces of candy and option B costs $10.00 for 10 pieces of candy.​

2 Answers

4 votes
Option A because it costs $.50 per piece while option B costs $1 per piece.



—————————————————————
User Figelwump
by
8.4k points
10 votes

Answer:

Option A

:)))))))))))))))))))))))

User Montri M
by
9.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories