147k views
22 votes
Find the unit rate (How much for

one shirt?):
$98.73 for 6 shirts (round to the
nearest hundredth).

User Mattravel
by
6.8k points

1 Answer

12 votes

Answer:

$16.455

Explanation:

98.73/6 = y

16.455 = y

User DuncG
by
7.1k points