47.2k views
2 votes
A store had 3 packs of paper for 4.98. how much it cost if you were to buy 2 packs

2 Answers

0 votes
3.32 divide 3 into 4.98 and then take 1.66 +1.66=3.32
User Whizzil
by
7.4k points
7 votes
3.32 is the correct answer. method: 4.98 divided by 3 = 1.66
1.66+1.66= 3.32
User Michael Slade
by
7.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories