192k views
5 votes
If a 48-piece set of stainless steel flatware costs $124.80 at bed bath & beyond, what is the cost per piece?

User Blaszard
by
8.1k points

1 Answer

5 votes
$2.60 per piece of stainless steel
User Mouradif
by
7.6k points

Related questions

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories