208k views
1 vote
12.50 for 5 ounces unit rate

User Jesuraja
by
8.6k points

2 Answers

5 votes
12.50 / 5 = 2.50 per ounce
User Eemz
by
8.1k points
1 vote
divide 5 into 12.50 and you should get 2.5. So it'll will be 2.5 per ounce
User Jakube
by
7.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.