menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
12.50 for 5 ounces unit rate
asked
Jun 27, 2018
208k
views
1
vote
12.50 for 5 ounces unit rate
Mathematics
middle-school
Jesuraja
asked
by
Jesuraja
8.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
5
votes
12.50 / 5 = 2.50 per ounce
Eemz
answered
Jun 28, 2018
by
Eemz
7.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
1
vote
divide 5 into 12.50 and you should get 2.5. So it'll will be 2.5 per ounce
Jakube
answered
Jul 2, 2018
by
Jakube
7.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.5m
questions
11.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org