208k views
1 vote
12.50 for 5 ounces unit rate

User Jesuraja
by
6.3k points

2 Answers

5 votes
12.50 / 5 = 2.50 per ounce
User Eemz
by
6.1k points
1 vote
divide 5 into 12.50 and you should get 2.5. So it'll will be 2.5 per ounce
User Jakube
by
5.8k points