174k views
0 votes
Seven pounds of grape cost $10.14 how much would 3 pounds cost?

1 Answer

5 votes
3 pounds would cost $4.34 because you do 10.14÷7×3 to find 3 pounds hope this helps
User KKRocks
by
7.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories