menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Write a comparison for 2/8 &3/10
asked
Feb 12, 2018
218k
views
4
votes
Write a comparison for 2/8 &3/10
Mathematics
college
MajidL
asked
by
MajidL
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
6
votes
One is bigger than the other. To make sure u can find greatest common denominator and you will know
Allan Simonsen
answered
Feb 16, 2018
by
Allan Simonsen
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jul 14, 2024
74.2k
views
Which of the following do vines need for healthy growth? 1. Sunlight 2. Warmth 3. Water 4. Nutrients a) 1 & 2 only b) 1, 2 &3 only c) 1, 3& 4 only d) 1, 2, 3 &4
Philo
asked
Jul 14, 2024
by
Philo
8.2k
points
Biology
high-school
1
answer
2
votes
74.2k
views
asked
May 24, 2015
5.8k
views
What makes up about 50 percent of all land areas in United States? 1. Plateaus 2. Plains 3. Mountains 4. Volcanoes I think 4 is out , but I am not sure about 1,2 &3
Michael Sparmann
asked
May 24, 2015
by
Michael Sparmann
7.9k
points
Geography
middle-school
2
answers
5
votes
5.8k
views
asked
Oct 8, 2017
119k
views
Calculate how much each size per gram, and circle which gives the best value for money. 250g for $2.30, 400g for &3.40, 1Kg for $5.65
Federico Malagoni
asked
Oct 8, 2017
by
Federico Malagoni
8.7k
points
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
119k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org