Answer: Second option is correct.
Explanation:
Since we have given that
Cost of grapefruit per liter = 32
Cost of orange juice per liter= 42
Total quantity of mixture = 200 liters
Let the quantity of orange juice be x
So, the quantity of grapefruit juice be 200-x
So, the total cost of the grapefruit juice used will be

According to question,

Hence, Second option is correct.