167k views
5 votes
How to do $140 for 18 ft2

2 Answers

7 votes

$140 ÷ 18 = $7.7777

rounded = $7.78 per square foot

NOT SURE WHAT YOUR QUESTION WAS EXACTLY SO GAVE YOU SOME OPTIONS

or $140 for 18ft² = $140 for 324ft

or $140 ÷ 324ft = $0.43 per foot

User Tim Ferrell
by
8.1k points
5 votes

$140 ÷ 18 = $7.7777

rounded = $7.78 per square foot

NOT SURE WHAT YOUR QUESTION WAS EXACTLY SO GAVE YOU SOME OPTIONS

or $140 for 18ft² = $140 for 324ft

or $140 ÷ 324ft = $0.43 per foot

User Voam
by
7.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories